{dn}{dl}
{sep}
{hnn}{hl}
{sep}
{mnn}{ml}
JavaDays

O KONFERENCI

Osmý ročník JavaDays proběhne 8. - 9. listopadu 2023 hybridně. Konference se bude konat v CineStar v OC Černý Most, ale sledovat jí můžete i online.

Konference je určena Java vývojářům, programátorům a všem, co se o Javu a související technologie zajímají.

Konference proběhne v hybridní podobě - všechny přednášky budou online streamované z konferenčního sálu v Praze. Všichni účastníci obdrží 10denní přístup do archivu přednášek.

 

dny konference

 

přednášek

 

expertů

 

účastníků

conference program

Keynote: Novinky v Java světě

Novinky v Javě 21 (nejnovější LTS verze Javy), novinky ve Spring Boot 3.X a celkově co se za poslední rok událo v Java světě a kam směřujeme. 

Jiří Pinkas

evitaDB - rychlá databáze pro e-commerce

Doménově specifické databáze poskytují vývojářům řadu výhod, které databáze s obecným zaměřením nenabídnou. Cílem projektu evitaDB je splnit požadavky e-commerce projektů a webových katalogů. Databáze nabízí vývojářům API, které pokrývá všechny základní potřeby v této oblasti a je dostupné ve formátech, na které jsou zvyklí (GraphQL, REST, gRPC, nativní Java a C#). Kromě úspory času vývojářů se zaměřuje na vysokou propustnost a nízkou latenci komplexních dotazů díky in-memory indexům. V přednášce Vám ukážu, jak API funguje, jak vypadá dotazovací jazyk, jak rychle rozjet databázi lokálně a jak vám to vše může pomoci při vaší práci.

Jan Novotný

Co musí vědět vývojář o AI aby přežil v roce 2024

Víťa Plšek

Machines Are Learning. You Should Learn ML Too: Java Edition

Afraid bots will take over your job and you'll need to fight Skynet?
Join us and learn how machine learning works, and have a look at how you can win the cyber wars with Java (or any other programming language, as we'll see).
Disclaimer: "This is the world now... Code with me if you want to live."

André Melancia

Accessibility in IT

Disabilities are not limitations. During this session we'll see first-hand experiences on how to cope with different limitations and still be awesome in IT. This session provides some advice for Developers, Power Users, Marketeers and more.

André Melancia

Máte pod kontrolou prístup na vaše API?

API sú stavebnými kameňmi moderných aplikácií. Ale ako ich používanie rastie, zvyšuje sa aj možnosť zneužitia. Na prednáŠke si povieme o základných princípoch API bezpečnosti, používaných štandardoch, a na čo nezabudnúť pri návrhu zabezpečenia API.

Ivan Macalák

Ošetřování chybových stavů aneb "Zkusili jste to vypnout a zapnout"?

Vývojáři se často zaměřují pouze na požadovanou funkcionalitu a zapomínají na to, co se může pokazit.
Nesprávné ošetření chybových stavů na produkci může mít za následek nejen neschopnost vidět, co se v systému doopravdy děje, ale také může dojít k blokaci systému nebo dokonce ke ztrátě dat.
Ukážu, na co si dát pozor, kde jsou obvyklé pasti a nastíním způsoby řešení. A vysvětlím, proč microservisová architektura je z tohoto pohledu tak "těžká".

Roman Bouchner

DevOps je zábava: z lokálu do cloudu za hodinu!

V této přednášce určené jak vývojářům bez zkušeností s cloudovým nasazením či DevOps, tak zkušeným DevOpsákům, se zaměříme na demystifikaci zažitých představ o DevOps jako o neatraktivní disciplíně. Díky moderním nástrojům se DevOps stává atraktivním odvětvím, ve kterém mohou programátoři nadále programovat, nejen řešit nízkoúrovňové konfigurace sítě. Navíc si představíme řadu zajímavých nástrojů, včetně Pulumi - relativně nového, ale důležitého IaC nástroje.

Martin Dulák

Microservices + Event Driven Architecture v tech. firmě

Podíváme se na návrhové vzory používané v microservices architektuře, na (ne)výhody RESTového volání, řešení nevýhod pomocí Event-driven architektury a implementace této architektury v jedné technologické společnosti.

Jiří Pinkas

Upgrade na Spring Boot 3

Spring Boot 2 je zdaleka nejnasazovanější knihovna ve světě Javy. Není to ani rok, kdy vyšla verze Spring Boot 3 (současně se Spring Frameworkem 6), ale v listopadu již končí zdarma podpora Spring Boot 2.x a je třeba přemýšlet nad upgradem. Ten ale nebude tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. Spring Boot 3 je postaven na balících Jakarta EE (jakarta.*), namísto Java EE (javax.*) a to znamená, že tento přechod s vaším vlastním kódem musejí udělat i všechny knihovny, které používáte. V přednášce se podíváme na kapku historie verzí Springu, jaké výhody vám přinese Spring Boot 3 (a Spring Framework 6.x) a jak řešit problémy při přechodu.

Kamil Ševeček

Jak z Java knihovny udělat low-code/no-code systém

Cílem projektu Enso (enso.org) je poskytnout low-code či přímo no-code systém pro analýzu a zpracování komplexních dat tím nejjednodušším způsobem. 
Avšak na pozadí tohoto systému je Java a to otevírá úplně nové a nepoznané možnosti, na které se zaměříme v této přednášce. Enso nabízí vynikající interoperabilitu s Javou a to z tohoto systému dělá ideální "balíčkovač" pro libovolnou Java knihovnu. Tato prezentace ukáže sílu Ensa a podělí se o jednoduché tipy a triky jak proměnit libovolnou Java knihovnu na Enso komponentu. S pomocí flexibilního, pohledného a neuvěřitelně hbitého vývojového prostředí - Enso IDE - ukážeme úplně nový a radikální způsob programování vhodný pro začátečníky, zkušené uživatele Excelu a vůbec každého, kdo se zajímá o analýzu dat, ale nechce se utápět v programování těch nejvyladěnějších algoritmů v nějaké nízkém programovacím jazyce. 

Jaroslav Tulach

Změna programu vyhrazena.

Speakers

Petr Adámek

Petr Adámek

Vývojář

Vývoji aplikací v Javě se věnuje již 20 let. Jeho doménou jsou zejména podnikové informační systémy a návrh aplikací. V současné době pracuje jako nezávislý konzultant. Od roku 2004 také jako externí vyučující přednáší kurzy pokročilého vývoje v jazyce Java na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně.

Roman Bouchner

Roman Bouchner

Vývojář

Vývojář a softwarový architekt s dvacetiletou praxí ze světa backendu i frontendu. Vyzkoušel spoustu postupů a frameworků, až nakonec zjistil, že elegance je v jednoduchosti. Nejraději programuje v Javě a má rád Linux.

Martin Dulák

Martin Dulák

Programátor a architekt

Javista, který chtěl okusit frontedový vývoj a stal se Reactistou. Reactista, který narazil na krásný nový backendový jazyk a stal se Kotlinistou. Kotlinista, kterého bavil nejen kód, ale i věci kolem něj, a stal se DevOpsákem.

Ivan Macalák

Ivan Macalák

Lektor

Pracuje s technologiemi Java od roku 2002. V poslední době se věnuje především architektuře softwarových systémů se zaměřením na cloudová řešení. Má dlouholeté domácí i mezinárodní zkušenosti zkušenosti jako lektor a mentor v oblasti technologií Java, doménové analýzy a softwarové architektury.

Certification

Siemens Software Architect Certificate Oracle Certified Professional, Java SE 6 Programmer SpringSource Certified Spring Professional ISEB Foundation Certificate in Software Testing

André Melancia

André Melancia

Human Being 🌈

Má více než 23 let zkušeností s vývojem informačních a multimediálních systémů, DBA, řízením projektů a IT. Organizátor Data Community, IT Pro Portugal a PowerShell Portugal a moderátor v mnoha dalších online komunitách.

Certification

Microsoft Certified Trainer (MCT)

Jan Novotný

Jan Novotný

Programátor

Vývojem v Javě se živí už více jak 10 let. Ve společnosti FG Forrest se stará o vývoj webových aplikací. Je spoluorganizátorem ne-konference jOpenSpace, natáčí videocast Kafemlejnek.TV a píše i blog.

Jiří Pinkas

Jiří Pinkas

Lektor Java a SQL školení

Začal pracovat s Javou kolem roku 2006. Velice brzy přešel z Java SE do Java EE a Springu. Má za sebou dlouholetou dráhu Java EE vývojáře a lektora, čímž se zabývá dodnes.

Víťa Plšek

Víťa Plšek

Programátor s kladným vztahem k velkotonážním frameworkům jako je Spring a Angular. Má rád typované a přitom moderní jazyky. Na Backendu u něj už několik let bydlí Kotlin, na Frontendu si tyká s Typescriptem.

Kamil Ševeček

Kamil Ševeček

Lektor, konzultant

Dlouholetý programátor, geek a příznivce Javy, Kotlinu a Spring Frameworku. Pracuje jako Java vývojář v Pure Storage a ve volném čase vede kurzy pro neziskovku Czechitas.

Certification

Oracle Certified Professional Java SE 7 Programmer (OCPJP), Sun Certified Developer for Java Web Services (SCDJWS), Sun Certified Business Component Developer (SCBCD), SpringSource Certified Spring Enterprise Integration Specialist

Jaroslav Tulach

Jaroslav Tulach

Při studiu na univerzitě založil a navrhl NetBeans. Při navrhování NetBeans API Jaroslav viděl, udělal a pomohl napravit více chyb než by se dalo spočítat - to jej kvalifikovalo k tomu, aby sepsal knihu "Practical API Design".

REGISTRACE

JavaDays
 • 2 dny konference
 • 10 dní přístup do archivu
 • Místo: CineStar Praha Černý most
 • Začátek: 8.11.2023 v 8:30
 • 6 900 Kč*

* uvedená cena je bez DPH

JavaDays
 • 2denní online stream konference
 • 10 dní přístup do archivu
 • Místo: Online 
 • Začátek: 8.11.2023 v 8:30
 • 4 500 Kč*

* uvedená cena je bez DPH

Newsletter

S naším newsletterem Vám již žádná novinka neunikne!

MÍSTO KONÁNÍ

CineStar Černý Most

OC Černý Most, Chlumecká 765/6, Praha 9

Jak se k nám dostanete?

Metro

Vystupte ve stanici Černý Most (linka B) a následně přibližně 5 minut pěšky do obchodního centra.

Autobus

Využijte autobus 186, 221, 223, 250, 261, 273, 303, 304, 353 nebo 367 do zastávky Černý Most. Zastávka se nachází kus od vchodu do obchodního centra.

Auto

Parkování je možné za poplatek v obchodním centru Černý Most. Vjezd do garáže se nachází u sjezdu z ulice Chlumecká.

Conference partners

Gold Partner

Mediální partner